Kupujemy używaną ciężarówkę – Mercedes Actros

Mercedes Actros

Zdjęcie ze strony www.mercedes-benz.pl

Ciężarówki Mercedes-Benz Actros produkowane są przez firmę Mercedes-Benz. W 1996 roku rozpoczęto wytwarzanie serii Mp1 i skończono w 2003 roku. Seria ta w 1997 roku zdobyła tytuł „International Truck of the Year”. Następcą pierwszej generacji Mercedes-Benz Actros została seria Mp2, zdobywająca w 2004 roku tytuł „ITOY” . Nowości, które zostały wprowadzone to: innowacyjne podejście do bezpieczeństwa, wnętrze kabiny stworzone w oparciu o konsultacje z kierowcami zawodowymi, ekonomiczność oraz niezawodność marki Mercedes.

W 2008 roku na rynek wprowadzono nowe ciężarówki Mercedes-Benz Actros (serii Mp3). Innowacje dotyczą komputera odpowiadającego za dobór biegów, który zaczął działać” o 15% szybciej. We wnętrzu pojazdu został zainstalowany stolik przed siedzeniem pasażera.
Actros nowej generacji również pobił rekord Guinessa w spalaniu na 100 km. Ciężarówka Mercedes-Benz Actros załadowana 24 tonami na zamkniętym torze spaliła 19.44 litrów paliwa w przeliczeniu na 100km. W 2009 roku ciężarówka została wyróżniona tytułem „International Truck of the Year”. Pod koniec września 2009 roku na rynku pojawił się nowy model Actrosa- MP4.

Samochody te są dostępne w konfiguracjach osi 4×2, 6×2, 6×4, 6×6, 8×4. Oferowane są także w zestawie typu ‘jumbo’ (znajdują zastosowanie jako wywrotki) i dostępne są w konfiguracjach 4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×6 i 8×8. Ciężarówki Mercedes-Benz Actros wyposażone są w silniki spełniające normę czystości spalin Euro 5 lub Euro 6.
Mercedes-Benz Actros ma zainstalowany system ABS zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania. Wyposażony jest w hamulce tarczowe na wszystkich kołach, w system kontroli trakcji zapobiegającego do nadmiernego poślizgu kół podczas przyspieszania, w pirotechniczne pasy bezpieczeństwa. Opcjonalnie ESP i poduszkę powietrzną kierowcy. Producenci zadbali o komfort kierowców. W samochodzie znajdują się dwa łóżka, które zostały zaprojektowane przez ortopedów. W kabinie Megaspace w pełni płaska podłoga, duże schowki.

Ciężarówka Mercedes-Benz Actros przeznaczona jest na dalekie trasy. Spełnia indywidualne potrzeby konsumentów. Mercedes-Benz Actros to komfort jazdy na najwyższym poziomie w międzynarodowym transporcie dalekobieżnym. Zapełnia bezpieczeństwo, ekonomiczność oraz niezawodność.